Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego 11 - 14 grudnia – zbiórka gabarytów w Bielawie. - Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego

11 – 14 grudnia – zbiórka gabarytów w Bielawie.

Zbiórka zostanie przeprowadzona na terenie Bielawy w podziale na cztery sektory. Odbierane będą: odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny oraz opony z aut osobowych - do 5 szt. jednorazowo.

W dniach 11 – 14 grudnia Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego organizuje na terenie miasta Bielawa zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i opon z gospodarstw domowych:

Obszar miasta Bielawa został podzielony na cztery obszary zbiórki. Sprawdź kiedy odbieramy gabaryty z Twojej ulicy.

Prosimy o przestrzeganie terminów zbiórek. Odpady należy wystawić najpóźniej do godziny 7:00 w dniu zbiórki lub dzień wcześniej.

Zachęcamy do pobrania aplikacji na urządzenia mobilne przypominającej o terminach odbioru odpadów.

Zbiórce podlegają:

odpady wielkogabarytowe m.in. meble (szafy, wersalki, krzesła, itp.) dywany, materace, wykładziny, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów;

zużyty sprzęt elektryczny (telewizory, monitory, komputery, drukarki, lodówki, pralki, roboty kuchenne, żelazka, itp.)

oraz opony z aut osobowych – jednorazowo do 5 szt..

Odpady wystawiamy, w zabudowie jednorodzinnej przed posesją, a w zabudowie wielorodzinnej przy pojemnikach na odpady zmieszane.

Zbiórką nie są objęte: okna, drzwi, ceramika sanitarna, odpady zielone, odpady niebezpieczne. Te odpady można bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych –PSZOK.

Punkt przyjmuje ponadto: meble i inne gabaryty, sprzęt elektryczny, baterie i akumulatory, czysty gruz, opony, środki chemiczne (farby, lakiery, itp.), przeterminowane lekarstwa.

PSZOK dla mieszkańców Bielawy, znajduje się przy ul. Ceglanej 2 w Bielawie i jest czynny od poniedziałku do piątku, w godz.11:00 -19:00 oraz w soboty, w godz. 8:00 do 16:00.